Domov    Najdi
  Kontakti    Impressum    Prijava
  Kdo smo
     Zgodovina
     Kontakti
     Impressum
  Člani
  Pravila
  Ratingi - Naslovi
  Rezultati
  Zbirke partij
  Novice
  Klepet
  Knjiga gostov
  Povezave
  Forum

  English Language

  Prijava
From: 26.6.2012
 

ZAČETKI

V letu 2002 je svetovna dopisna šahovska zveza ICCF razpisala ekipno tekmovanje, ki je močno spominjalo na nogometno ligo prvakov, 'Chanpions League'. Cilj je bil vspodbujanje ekipnega tekmovanja.

Na ekipnih tekmovanjih ICCF so do tedaj igrale igrale le reprezentance nacionalnih šahovskih zvez. Le te pa so sestavljali praviloma najmočnejši igralci (običajno so se pojavljala ista imena), ostali igralci pa so se zadovoljili z nacionalnimi ekipnimi tekmovanji v kolikor so bila organizirana in posamičnimi tekmovanji, ter z raznimi vrstami posamičnih turnirjev. Ekipna tekmovanja pa so imela še drugi čar. Na njih je bilo možno osvajanje mednarodnih norm, ne da bi bilo potrebno zmagati na turnirju (seveda glede na kategorijo le tega), kar je bil največkrat pogoj na posameznih tekmovanjih.

Kakorkoli že, novo šahovsko tekmovanje bi naj povečalo množičnost dopisnega šaha v času ko je bil v polnem zamahu prenos potez preko elektronske pošte. Razvoj računalništva in interneta pa je že napovedoval igro preko šahovskih strežnikov, ki bi naj zamenjali, marsikomu mučno, administracijo, ter odpravili razno razne poštne 'dogodivščine', predvsem v izgubljenih pozicijah.

V vseh zgoraj navedenih razlogih, se je našla skupinica, ki je naredila

PRVI KORAK

Našli so se: dva 'stara dopisna mačka' in dva ki jima je običajni šah ali OTB (over the board), kot mu rečejo nekateri, ni zadovoljeval potreb, ter odločili nastopiti v tej ligi prvakov. Morda so vsi štirje imeli preveč časa, ki ga niso znali porabiti. Dopisni šah pa poleg šaha ponuja nova znanstva, mnoge ideje kako kreativno zapolniti čas, ki ti je ostajal po dnevni zaposlitvi in pehanju za cekini.

V prvi sezoni lige prvakov – Champions League – v letu 2002, je ekipa nastopila pod imenom Športno društvo Termit Moravče, ki pa se je kasneje ob ustanovitvi Šahovskega kluba Moravče preimenovala v ŠK Moravče (Chess Club Moravce). Ekipa je nastopila v postavi: Milan Horvat, Stane Korošec, Štefan Korošec in Marjan Veček.

V prvi sezoni Champion League je nastopilo 242 ekip, ki so bile razporejene v 22 skupin. Prvo mesto v skupini je vodilo v bodočo A (prvo) ligo, drugo in tretje mesto v bodočo B (drugo) ligo in četrto do sedmo mesto pa v C (tretjo) ligo.

Podrobnosti o tekmovanju najdete med rezultati.

DRUGI KORAK

V drugi sezoni 'Lige prvakov' ekipa starta pod sedanjim imenom – ŠK Anunnaki – Anunnaki Chess Club v 'Ligi D'. Cilj ekipe je doseči eno od prvih dveh mest in napredovanje v višjo ligo. Tekmovanje ima tudi posebnost – prve ekipe poleg napredovanja zaslužijo tudi nekaj cekinov.

To pot ekipa nastopi v postavi: Štefan Korošec, Leon Krajnc, Stane Korošec in Milan Horvat. Leon Krajnc zamenja Marjana Večka, ki vsled osebnih težav za nekaj časa da šahovske figure na stran.

Podrobnosti o tekmovanju najdete med rezultati.

Ekipa se v tem času, hmm konsolidira, člani ugotovijo, da imajo poleg šaha še veliko skupnih točk, recimo hokej, potepanja po hribih, … in sedaj ekipa ne šteje več posameznih korakov ampak

RAZCVET

Štirje igralci niso dovolj za sestavo različnih ekip. Poleg tega igralci, ki sestavljajo ekipo v Ligi prvakov igrajo tudi na posamičnih domačih in tujih tekmovanjih, v ekipah državne reprezentance. Potrebni so novi igralci za bodočnost.

Na posamična državna prvenstva se v naslednjih letih 'spustijo kalit' novi in sicer:
Simon Korošec – na polfinalnih turnirjih državnega prvenstva, ki startata leta 2004 in 2005 obakrat osvoji prvo mesto, na finalu državnega prvenstva, ki starta 2006 osvoji šesto mesto.
Eva Korošec in Anica Horvat se udeležita ženskega državnega prvenstva, ki starta v letu 2005 in osvojita četrto, oz. peto mesto. Obe igralki na sedmi ženski olimpiadi nastopita za ekipo reprezentance Slovenije. Obe z vrhunskima rezultatoma. Eva na tretji deski osvoji drugo mesto, Anica pa na četrti deski prvo mesto. Obe igralki odločilno pripomoreta k temu, da Slovenija osvoji naslov olimpijskih prvakinj in hkrati prvo olimpijsko medaljo slovenskih šahistov v katerikoli panogi.

Članska ekipa ne miruje. V decembru 2005 starta na tretjem ekipnem prvenstvu, kjer osvoji tretje mesto. Ekipi se na tekmovanju pridruži nov član, 'rokovnjač' Viktor Jemec, tako da ekipa nastopa v sestavi Štefan Korošec, Stane Korošec, Milan Horvat in Viktor Jemec.

V septembru 2007 starta tretji ciklus Lige prvakov. Ekipa v sestavi Leon Krajnc, Štefan Korošec, Stane Korošec in Milan Horvat nastopi v C Ligi. Sedaj so že favoriti v skupini (glede na rating), vendar jim je napredovanje ušlo.

Kot je že omenjeno so člani redno v sestavi različnih postav slovenske reprezentance, kjer praviloma osvajajo visoka mesta, ter na posamičnih tekmovanjih.

Ratinške točke se bolj pridobivajo kot izgubljajo. V tem obdobju igralci, ki nastopajo za ekipo pridobijo naslove SIM (Leon Krajnc), IM (Stane Korošec in Štefan Korošec), ter norme za SIM (Milan Horvat in Stane Korošec), IM (Milan Horvat), LIM (Eva Korošec in Anica Horvat).

Podrobnosti o tekmovanjih najdete med rezultati.

 ChessOK - Chess Shop
 Dopisni šah Slovenije
 Free Internet Chess Server
 ICC - Internet Chess Club
 ICCF
 ICCF Congress 2015
 ICCF Kongresi
 ICCF Webchess
 Lomonosov Tablebase
 Nalimov Endgame Tablebase
 Schachschule Pirs
 Štore Steel d.o.o.
  © Anunnaki 2009-2015  Online :  1